Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zajde společnost na multikulturalismus a politickou korektnost?

10. 08. 2011 15:20:43
Mediální hon na kritiky zpolitizovaného pochodu homosexuálů Prahou ukazuje, jak daleko došla naše společnost s ideologií „multikulturalismu“ a doktrínou „politické korektnosti“.

Myslím, že je naprosto správné nestranit se jiných kultur a dát každému člověku právo, aby na světě mohl žít tam, kde chce a dělat to, co se mu zlíbí, pokud nepoškozuje a neobtěžuje někoho jiného. Jenže s právem je vždy spojena také povinnost. Po celou dobu trvání euroatlantické civilizace byla onou „daní“ za svobodu nutnost začlenění do společnosti a přijetí pravidel jejího fungování. Kdo se nechtěl zařadit a přijmout hodnoty země, která mu dala příležitost získat obživu a sledovat své štěstí, byl pak naprosto logicky na jejím okraji.

Bohužel, v posledních letech a desetiletích tlak na začleňování nově příchozích hostů vyprchal a nahradila jej ideologie multikulturalismu – tedy že neexistují žádné hranice, ať už vymezené geograficky, politicky, nebo i kulturně a morálně.

Multikulturalismu úspěšně sekunduje a doplňuje jej i „politická korektnost“, což vlastně není nic jiného, než vnucení normy nepojmenovávat věci tak, jak opravdu jsou – tedy metoda cenzury názorů.

Není to tak dávno, kdy bylo slovo „cikán“ používané úplně normálně. Dnes už je jeho vyslovení politicky nekorektní a vy jste za fašistu a xenofoba. Stejně tak je pranýřován Petr Hájek za výrok o „deviantech“, byť na něm nevidím cokoli špatného a dovedu si dokonce představit aspoň dvacet mnohem ostřejších synonym pro slovo „homosexuál“.

Neustálé „brečení“ a snaha stavět se do role slabých, nepochopených a na právech krácených, je typická pro všechny menšiny, nevyjímaje (a možná o to více) homosexuály. Dělají, jako by homosexualita měla být předností, která z vás udělá někoho lepšího. Jako by „alternativní životní styl“, kdy muži nosí ženské prádlo, byl hodnotnější, než „nealternativní“ společnost.

Nesporným faktem je, že homosexuální menšina v České republice požívá ve světě nebývalých politických svobod a jsou ti poslední, kteří by si mohli na něco stěžovat. Možnost uzavřít registrované partnerství byl výrazný politický a kulturně-morální ústupek a rozhodně ne všude na světě by to společnost překousla tak, jak se stalo v Čechách.

Problém hnutí homosexuálů tkví v tom, že se ve svých požadavcích nechtějí zastavit a nárokují si čím dál víc práv na úkor většinové společnosti. Typickým příkladem politických požadavků, které jdou hrubě za hranice tradic a vkusu, je třeba adopce dětí gay nebo lesbickými páry.

To aby si mohli homosexuálové pořídit dítě, které se bude zrovna hodit k nové kolekci Carla Lagerfelda, je vykoupeno dramatickým ustoupením ze základních kulturních a morálních principů většinové společnosti, ve které je normální, že dítě vychovává máma a táta. Bohužel politici, kteří tvoří legislativu a spoluutvářejí atmosféru ve společnosti, vidí nejdále do příštích voleb. Přitom náklady hodnotové a kulturní eroze se neukáží hned, ale až za několik let.

Je smutné, že primátor hlavního města Svoboda veřejně zastává postoj k demonstraci homosexuálů, jaký zastává. Jakožto úřední a veřejná osoba by při logice, která je (ne)zaujatými médii uplatňována na „heretické“ názory pana Bátory a pana Hájka, neměl mít názor žádný.

Co je možná ale ještě smutnější, že si čelní představitelé pražské ODS neuvědomují, byli zvoleni jako zástupci konzervativní a ne levicově-liberální strany. Možná by bylo lepší, aby se více věnovali pražským tunelům na magistrátu a nezvyšování daňové kvóty ve sněmovně, než dávali mediální podporu lidem, kteří nám chtějí vnucovat svoje „alternativní“ hodnoty.

Ať si homosexuálové klidně homosexuálují někde doma nebo ve svých gay-klubech – to jim nikdo nebere. Jen to nemusí nikomu cpát před oči, vnucovat nám své morální žebříčky a usurpovat si privilegia. Jestli totiž někdo vyčleňuje homosexuály jako skupinu ze společnosti, pak jsou to pouze oni sami a jejich pýcha a nafoukanost. A právě Prague Pride je toho důkazem.

Autor: Ivo Strejček | středa 10.8.2011 15:20 | karma článku: 38.76 | přečteno: 2643x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Karel Stryczek

Na taneční zábavě v Texasu

Byl nám doporučen „super country bar“ někde na hranicích mezi Oklahomou a Texasem. Jeli jsme z města půl hodiny na západ, potom u starého ranče opustili cestu se zpevněným povrchem a zatočili na jih mezi chřestýše do stepi.

24.6.2017 v 9:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 46 | Diskuse

Eva Drunecká

Hoď kamenem kdo bez viny

Případ Warmbier rozpoutal vášnivé diskuze. Hororová líčení, předhánění se v líčení hrůz táborů v Severní Korei.

24.6.2017 v 3:39 | Karma článku: 13.72 | Přečteno: 498 | Diskuse

Jiří Fábik

Jak funguje právo – Juvenilní justice.

O tom jak se kradou děti rodičům s pomocí úřadů a s podporou soudů. Práva dle Úmluvy o právech dítěte zřejmě ani jako mezinárodní právní norma nikoho nezajímá.

24.6.2017 v 1:06 | Karma článku: 6.69 | Přečteno: 125 | Diskuse

David Wiltsch

Nezapomeňme si připomenout hrdiny od Zborova

Roku 1917 došlo v rámci Kerenského ofenzívy k bitvě u Zborova, kde prvně nastoupila i Československá brigáda. Z pohledu války nevýznamná bitva. Z pohledu prvního odboje však důležitá událost na cestě k samostatnému stát

23.6.2017 v 17:43 | Karma článku: 17.60 | Přečteno: 334 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jaké to je randit se skrblíkem?

Muž. Vysoký, štíhlý, usměvavý, milý, uměl zajímavě a barvitě hovořit a vyprávět. Dokázal mě pokaždé rozesmát a byl vůči mně pozorný, naslouchal mi. Jeho vadou charakteru bylo, že to byl skrblík. Miloval peníze a sám sebe, ne mě.

23.6.2017 v 15:52 | Karma článku: 25.74 | Přečteno: 1024 | Diskuse
Počet článků 34 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4598
Student ekonomie na Národohospodářské fakultě VŠE a ředitel Institutu pro studium ekonomiky a politiky (www.isep.cz, Facebook: http://www.facebook.com/isep.cz)


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.